Бока Хуниорс докосва титлата в Аржентина

Грандът е само на точка от триумфа в Апертура

Бока Хуниорс победи с 2:1 като гост на Годой Крус в среща от 16-ия кръг на аржентинското футболно първенство Апертура и е само на една точка от спечелването на шампионската титла. Грандът от Буенос Айрес не е триумфирал в шампионата от 2008 година и ще има възможност да го направи в някой от оставащите три кръга до края.

Дарио Цвитанич откри резултата в полза на Бока още в деветата минута, а съотборникът му Роландо Скиави превърна в гол отсъдената дузпа в 37-ата минута.

В добавеното време на срещата Ариел Рохас вкара почетното попадение в полза на Годой Крус и оформи крайното 2:1 в полза на Бока Хуниорс.

Столичани имат актив от 36 точки след 16 двубоя, а намиращият се на второ място Тигре е с девет точки по-малко. В този кръг Тигре победи с класическото 3:0 у дома отбора на Атлетико Рафаела. Расинг Клуб, Велес Сарсфийлд и Колон Санта Фе са съответно трети, четвърти и пети с актив от по 25 точки.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)