Фрегата взе дербито в хандбала и излезе на върха в класирането

Вижте резултатите от всички мачове

Шампионът от последния сезон в хандбалното първенство при мъжете Фрегата победи Добруджа с 37:26 (13:12) и оглави временното класиране.

Дербито от 4-ия кръг се игра в Бургас, а домакините владееха инициативата през цялото време и заслужено стигнаха до поредния си успех в А група. Фрегата продължава да бъде без поражение от началото на сезона и е с актив от 6 точки (във 2-ия кръг бургазлии почиваха по програма).

Невероятен мач в Горна Оряховица изиграха отборите на Локомотив ГО и Осъм . С аванс от 2 гола на почивката гостите от Ловеч „затвориха” първото полувреме - 12:14, а през втората част домакините бързо изравниха и играта вървеше гол за гол до края, за да завърши срещата без победител 27:27. В друга среща от 4-ия кръг при мъжете Левски (гр. Левски) победи НСА с 32:28 (15:9).