Барселона победи Мурсия с 82:74

Александър Везенков игра 6.50 минути и направи 1 асистенция

Барселона постигна трета поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания, а българският състезател на тима Александър Везенков игра 6.50 минути.

В двубой от третия кръг вицешампионите спечелиха като гост на Мурсия с 82:74 (18:29, 18:14, 25:20, 21:11) точки.

Баскетболистите на Барселона отстъпваха със 7:22 в първата част, а на почивката изоставаха с 36:43. Те стигнаха до успеха след силна последна четвърт, която взеха с 21:11.

Българинът Александър Везенков започна като титуляр за каталунците. Той игра 6:50 минути и завърши с 1 асистенция.

Анте Томич беше най-резултатен за Барселона със 17 точки.

Барселона е второ място в класиране с пълен актив от три победи. Начело е Гран Канария също с три успеха.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)