Юве се върна на победния път с голове на Дибала и Манджукич (ВИДЕО)

Погба изпусна дузпа, а Роберто Перейра се контузи при 2:0 над Аталанта

Шампионът Ювентус надигра Аталанта с 2:0 у дома в 9-ия кръг на Серия А и се изкачи в средата на таблицата. Пауло Дибала и Марио Манджукич вкараха по едно попадение в двете полувремена. Джорджо Киелини изигра своя мач №300 за "Старата госпожа", а Юве за първи път печели 11 поредни мача срещу някой съперник в Серия А.

Алегри бе критикуван след две поредни нулеви ремита срещу Интер и Борусия М’Гладбах, а днес направи доста рокади с оглед предстоящия междинен кръг в калчото, когато Юве гостува на Сасуоло.

В началните минути на „Ювентус Стейдиъм” вратарят на гостите Спортиело изби коварен удар с глава на Киелини, а Манджукич не бе точен след корнера. Дибала пък насочи право във вратаря.

В 28-ата минута Погба намери Дибала пред наказателното поле и аржентинецът се разписа със силен изстрел под гредата в средата на вратата, а Спортиело бе заблуден от защитник, който му пречеше да види топката.

Роберто Перейра получи разтежение и бе заменен от Квадво Асамоа, а Погба зае ролята зад двамата нападатели. Точно преди почивката Дибала можеше да вкара втори гол, но Спортиело изби с крак.

През втората част „Старата госпожа” бързо стигна до успокоителен втори гол. Погба пусна отлично с петичка за Дибала зад себе си, той центрира ниско пред вратата, а там Манджукич изпревари защитник и бутна зад голлинията за 2:0.

Кедира направи пропуск, а Аталанта се откри и мачът стана по-динамичен. Пиния пропусна за гостите, а Дибала пропиля още два шанса да увеличи головата си сметка.

Рафаел Толой от гостите бе изгонен с втори жълт картон в 73-ата минута и интрига до края нямаше.

Палета повали Дибала в наказателното поле и Ювентус получи дузпа, но Погба прекали с ефектната засилка и Спортиело спаси удара му от бялата точка.

В последните минути Ювентус свали темпото, а Мората излезе сам срещу вратаря, но си затвори ъгъла и не вкара.

"Бианконерите" вече са 12-и с 12 точки, Аталанта е девети с 14.