Ураганът Кейн избухна с хеттрик срещу Борнемут (ВИДЕО)

„Черешките” допуснаха втора поредна загуба с 1:5

Тотнъм постигна изразителна победа над новака във Висшата лига Борнемут. При гостуването си на препълнения „Виталити стейдиъм” „шпорите” се наложиха с 5:1. Нападателят на Тотнъм и националния отбор на Англия Хари Кейн се отличи с хеттрик.

Кейн стана седмият футболист, който прави хеттрик, от началото на този сезон.

Това бе втора поредна загуба за „черешките” с 1:5 – в миналия кръг тимът стана „жертва” на Манчестър Сити.

С този успех отборът на мениджъра Маурисио Почетини събра 17 точки и заема шестото място. Борнемут е точно над чертата – на 17-ата позиция с актив от 8 точки.

Верните фенове на новака в английския футболен елит имаха повод за радост 50 секунди след началото на играта. Тогава Мат Ричи откри резултата след подаване на Чарли Даниелс.

След това „шпорите” взеха нещата в свои ръце. В 8-ата минута вратарят на домакините Артур Боруц фаулира Хари Кейн в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Нападателят застана зад топката и изравни.

Обратът бе осъществен от Муса Дембеле, който се възползва от колективна грешка в отбраната на „черешките”, които не успяха да изчистят навреме.

След около 30 минути игра резултатът стана 3:1. Кейн центрира, вратаря Боруц действа много неубедително и просто сложи топката на крака на Ерил Ламела, който от близо не среши. Така завърши и първото полувреме. Джошуа Кинг бе много близо да намали в края на частта, но ударът му срещна лявата греда.

През второто полувреме гостите продължиха да доминират. В 56-ата минута Ериксен намери много добре Кейн в наказателното поле – 4:1. Малко след това, в 63-ата минута, отново Хари Кейн попадна в прегръдките на своите съотборници. След центриране от ъглов, Тоби Андервейрелд отклони с глава към нападателя и така той оформи своя хеттрик, възползвайки се от поредната проявена слабост в защитата на Борнемут.