Юрген Клоп записа трето равенство с Ливърпул (ВИДЕО)

Двубоят на „Анфийлд” срещу Саутхемптън завърши 1:1

Ливърпул и Саутхемптън завършиха при равенство 1:1 в двубой от десетия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на пълния „Анфийлд” и бе домашен дебют на Юрген Клоп в първенството. Това бе третото поредно равенство, което правят мърсисайдци под ръководството на новия си мениджър.

И двата гола паднаха в края на второто полувреме. Точен за домакините бе Кристиан Бентеке, който влезе като резерва след почивката, а попадението за „светците” вкара Сайдо Мане. Той обаче приключи двубоя по-рано, защото получи втори жълт картон.

С тази точка, Ливърпул събра 14 и заема деветото място. Саутхемптън е с едно място по-нагоре също с 14 точки.

През първото полувреме двата отбора играха открит, динамичен и приятен за окото футбол, но до голове не се стигна. Повечето опасни положения бяха пред вратата на „светците”. Алберто Морено и Джеймс Милнър опитаха късмета си с удари от дистанция.

Резултатът бе открит в 77-ата минута. Бентеке даде повод на „Анфийлд” и Клоп да избухнат в радост. Милнър центрира, снажният нападател надскочи персоналния си пазач и оправи неспасяем удар с глава – класно изпълнение на Бентеке.

В 86-ата минута обаче феновете на домакините бяха смълчани след гола на Мане. Гастон Рамирес отклони с глава към футболиста с номер 10, Симон Миньоле увисна, и така Сайдо Мане от около метър не сгреши за крайното 1:1.