Йоло Николов завърши на десето място в маратона на Подгорица

Регионален шампион стана сърбинът Дарко Живанович

Йоло Николов завърши на десето място в 22-ото издание на лекоатлетическият маратона на Подгорица (Черна гора).

Николов преодоля класическата дистанция от 42,195 километра за 2:44:22 часа. Надпреварата беше валидна за Балканско първенство, в което българинът се нареди на пето място.

Регионален шампион стана Дарко Живанович (Сърбия) с 2:23:05 часа, следван от Йомер Алканоглу (Турция) с 2:24:31 часа и Милош Милованович (Сърбия) с 2:26:15 часа.

Шампион в маратона на Подгорица пък стана Джастъс Кипроно (Кения) с 2:19:20 минути, а втори финишира състезаващият се за българския клуб Атлет (Мездра) кениец Пол Коеч с 2:19:28 часа.

При жените най-бърза в надпреварата беше Оливера Йефтич (Сърбия) с време 2:39.32 часа.