Матей Казийски подновява договора си с Тренто

Матей Казийски подновява договора си с Тренто

"Когато си избирате хубава жена, не може да очаквате, че никой друг няма да я поиска. Така е с Матей Казийски", казва шефа на Тренто

Българският национал Матей Казийски ще поднови договора си с италианския волейболен Итас Диатек (Тренто), съобщава Тутоспорт.

Генералният директор на европейския и световен клубен шампион Джузепе Бормио потвърди новината. Настоящият контракт на Казийски изтича през лятото на 2012 година. Отборът от Тренто ще предложи нов договор и на Османи Хуанторена.

"Когато си избирате хубава жена, не може да очаквате, че никой друг няма да я поиска. Така е с Матей Казийски и Османи Хуанторена. Ситуацията с двамата е много различна. Казийски има договор с нас до лятото, докато контрактът на Хуанторена е за още три сезона.

Матей иска да поднови своя договор с клуба. Сега всичко е въпрос на няколко подписа. Надявам се Казийски да остане още дълги години и да постигне още много успехи", заяви Бормио, цитиран от БТА.

Очаква се новият контракт на Матей Казийски с Итас Диатек (Тренто) да бъде до лятото на 2014 година. Старши треньор на италианския шампион е селекционерът на българския национален отбор Радостин Стойчев.

Основен волейболист остава в Локомотив Авиа

Мартин Иванов продължава с пловдивчани

Националният отбор по волейбол до 22 години загуби от Полша

Националният отбор на България отстъпи пред Полша в приятелска среща, част от подготовката на тима за Европейското първенство по волейбол за мъже под 22 години.

Бленджини: Когато печелим, трябва анализираме какво можем да подобрим

Селекционерът на националния отбор по волейбол на България Джанлоренцо Бленджини беше доволен от чистата победа срещу Иран в Лигата на нациите, но предупреди, че всеки съперник в турнира е силен и това е само една крачка.

България отнесе Иран с 3:0 в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол постигна чиста победа с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) над Иран

Бленджини: Трябва да сме по-постоянни

“Не бяхме готови да страдаме и не бяхме добри на сервис”

Алекс Николов: Разочароващо!

“Ако излезем по-агресивно, можем да победим Иран”