Ботев не остави никакви шансове на Локо

Двубоят завърши с убедителна победа с 5:0 в полза на "канарчетата"

Ботев (Пд) разгроми Локо (Пд) с 5:0 в отложен мач от 6-ия кръг на първенството при Юноши младша възраст 1995/1996 година. След тази победа "канарчетата" се утвърдиха като есенен водач в класирането.

Двубоят започна равностойно, като "жълто-черните" бяха малко по-активният отбор на терена в Куртово конаре. В 25-ата минута Валентин Томов центрира от фаул и връхлитащият Илия Георгиев заби топката в мрежата на "смърфовете" за 1:0. Малко по-късно Валентин Томов също се разписа, след като разстреля вратаря на "черно-белите" с удар от ъгъла на наказателното поле. Секунди преди края на първата част Динко Шопов прати за трети път топката в мрежата на Георги Ставрев.

В началото на второто полувреме "железничарите" започнаха по-активно и в 55-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, която бе спасена от великолепния в този мач Мартин Димитров. В 65-ата минута Илия Георгиев центрира към Емил Камберов, който направи 4:0 и сложи точка на интригата. Последният гол в срещата бе реализиран от Радо Трандафилов, който засече от воле центриране на Динко Шопов.

Съставът на Ботев: Мартин Димитров, Динко Шопов, Атанас Паскалев (Костадин Георгиев), Рашко Ангелинов (Мартин Атанасов), Васил Кирков (Илиян Кочев), Илия Георгиев, Серкан Юсеин, Валентин Томов, Емил Камберов (Антонио Цветански), Гери Димитров (Радо Трандафилов), Браян Марков (Веселин Тодоров).