Инфантино се отказва от борбата за ФИФА, ако в нея участва Платини

Инфантино се отказва от борбата за ФИФА, ако в нея участва Платини

Това разкри министърът на спорта на Русия и член на изпълкома на ФИФА Виталий Мутко

Генералният секретар на УЕФА Джани Инфантино ще се оттегли от изборите за поста президент на ФИФА, ако в него вземе участие Мишел Платини - актуален президент на Европейската централа, но с временно спрени права поради разследване за корупция. Това съобщи пред журналисти министърът на спорта на Русия и член на изпълкома на ФИФА Виталий Мутко.

"Инфантино работи във футбола в последните 15 години, познава футболното семейство много добре. Ако Платини не може да участва в изборите, ние ще подкрепяме нашият, европейският кандидат. Ако Мишел се върне, Инфантино ще оттегли кандидатурата си, каза още руснакът.

Решението за издигането на Инфантино е било взето в понеделник по време на видеоконференция на членовете на изпълнителния комитет.

"Това го обсъждахме доста обстойно вчера. Ние всички до един сме решени да подкрепим Платини. И мотивите ни са, че беше невероятен футболист и е човек, който може днес да издигне световния футбол на друго ниво. Но понеже е отстранен за момента, се наложи да вземем такова решение с Инфантино, обясни Мутко.

Общо осем са кандидатите за поста президент на ФИФА, като до десет дни ще бъдат обявени и имената им официално. След това пък Комисията по етика ще се произнесе дали всеки от тях има право да участва в изборите и утвърдените от нея ще се впуснат в изборната битка на 26-и февруари 2016-а година, когато ще се проведе извънредният конгрес.

В момента ФИФА се управлява от временния президент Иса Хаяту, който работи вместо отстранения Сеп Блатер.
 
Франция пребори жегата и агресивния Парагвай за 1/4-финал (ВИДЕО)

Килиан Мбапе отново донесе успеха за “петлите”

НА ЖИВО: Франция - Парагвай 1:0 (ВИДЕО)

Следете 1/8-финалния мач от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Франк Кеси иска трансфер в Ювентус

Капитанът на Кот д'Ивоар Франк Кесие продължава да се самопредлага на Ювентус, надявайки се на втори етап в Серия "А" след този с фланелката на Милан, съобщава Фабрицио Романо

Защитник на Португалия с висока оценка за Испания

“Това е най-трудният съперник, когото може да срещнем в турнира”

Тотнъм продължава с амбициозните трансферни цели

Тотнъм продължава със селекцията и има още амбициозни планове, въпреки че вече дадоха над 150 милиона евро

Аке напусна Сити и подписа с Фенербахче

Защитникът Нейтън Аке се присъедини към турския футболен клуб Фенербахче след шест успешни години в Манчестър Сити, съобщават англичаните