Нейков се срещна със Сергей Бубка

Нейков се срещна със Сергей Бубка

Ахмад Ал Камали, член на съвета на ИААФ и президент на Атлетическата федерация на страните от Персийския залив, също присъства на срещата

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков прие в кабинета си председателя на украинския олимпийски комитет, член на МОК и вицепрезидент на ИААФ Сергей Бубка и члена на съвета на ИААФ и президент на Атлетическата федерация на страните от Персийския залив Ахмад Ал Камали.

"Благодаря ви за подкрепата, която оказвате на България. За мен е чест и удоволствие, че сте на гости в нашата страна", приветства Нейков своите гости.

По време на срещата министърът разказа за реновирането на спортната база в страната, което се извършва през последните две години. Бяха обсъдени начините, по които се развива спортът в България, Украйна и Обединените арабски емирства.

Стана ясно, че финансовата криза е основен проблем за европейските държави, докато в ОАЕ няма недостиг на средства, но липсват добре подготвени треньорски кадри. Свилен Нейков обяви, че в кратки срокове ще бъде взето решение за начина, по който ще се извърши реконструкцията на зала "Фестивална" в София.

Министърът и неговите гости си размениха почетни плакети. На срещата присъстваха още председателят на БОК Стефка Костадинова, генералният секретар на БОК Белчо Горанов и президентът на Българската федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов, който специално благодари на министър Нейков за подкрепата, която получава ръководения от него спорт.

 

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.

От момичето-чудо до европейския подиум: Историята на Александра Начева

На 17 години беше световна и олимпийска шампионка при девойките. На 22 остана на сантиметри от европейски медал при жените, а две седмици по-късно лежеше в болница със счупен глезен.

Начева след европейския бронз: Заслужавах го

После направих един уникален опит с много малък фаул

Британка спечели втора европейска титла в спринта

Представителката на домакините Ейми Хънт спечели второ злато в спринта на европейското първенство по лека атлетика в английския град Бирмингам.