Байерн детронира Волфсбург още на 1/16 финалите

Баварците унищожиха "вълците" за едно полувреме

Байерн (Мюнхен) детронира още на 1/16 финалите носителя на трофея в турнира за Купата на Германия Волфсбург след категорична победа с 3:1, като всичките си голове баварците отбелязаха през първото полувреме.

Домакините търсеха отмъщение за загубата от Байерн с 1:5 през миналия месец, но те не успяха да се възстановят от яростта на баварците преди почивката.

Дъглас Коща откри в 15-ата минута, като сътвори малка магия пред наказателното поле, преди да намери горния ъгъл с неспасяем удар. Зрелищно попадение!

Пет минути по-късно Томас Мюлер покачи по диагонала, след като шут на Коща беше блокиран от Данте. Домакините имаха претенции за засада заради играч, който първо напусна терена зад вратата, а после се завърна.

Впечатляващият старт придоби класическо измерение. Мюлер вкара втория си гол. Нападателят отстреля Диего Беналио от воле, а перфектното подаване бе на Давид Алаба.

До почивката Беналио спаси нов опит на Мюлер след отлична работа на Коща по крилото.

През второто полувреме Байерн продължи да диктува темпото за дълги периоди, но грешка в защитата можеше да върне интригата. Максимилан Арнолд изведе Даниел Калигури, чийто далечен изстрел бе спасен отлично от Мануел Нойер.

Волфсбург завърши разочароващата вечер силно. Андре Шюрле овладя перфектна топка от Арнолд преди да направи безпомощен Нойер, но утехата не можа да скрие превъзходството на Байерн. Тимът на Пеп Гуардиола вече е осминафиналист.