Интер победи Болоня с човек по-малко и оглави класирането (ВИДЕО)

Мауро Икарди бележи седем минути след червен картон на Фелипе Мело

Интер победи Болоня с 1:0 като гост в първа среща от 10-ия кръг на италианската Серия А.

В 60-ата минута на двубоя на „Ренато Далара” Фелипе Мело получи втори жълт картон за грубо влизане и в оставащите 30 минути „нерадзурите” трябваше да играят с човек по-малко. Седем минути по-късно Мауро Икарди вкара единствения гол в мача.

Иначе положенията през първата част бяха малко, въпреки че домакините можеха да открият, но Антъни Муние не успя да засече центриране на задната греда на Амаду Диавара.

Адем Ляич пък на три пъти не успя да порази вратата, пазена от Анджело да Коста, преди сърбинът да пробие защитата на домакините и да намери нападателя Икарди, който да отбележи отблизо.

Въпреки че беше с човек по-малко, Интер подобри своята игра и беше близо и до втори гол, но Икарди и Фреди Гуардин пропуснаха.

А вратарят на гостите Самир Ханданович разколеба Матия Дестро в края и запази пълния комплект от точки.

В момента Интер оглавява временното класиране с актив от 21 точки. Болоня е 18-и с 6 точки.