Везенков вкара 6 точки при успех за Барса

Везенков вкара 6 точки при успех за Барса

Каталунците победиха Гипускоа с 97:61

Барселона постигна четвърта поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания. В двубой от четвъртия кръг вицешампионите се наложиха над гостуващия Гипускоа с 97:61 (16:17, 24:19, 32:16, 25:19) точки.

 

Баскетболистите на Барселона стигнаха до успеха след силно второ полувреме, в което отбелязаха 57 точки срещу 35 за съперника.

 

Българинът Александър Везенков игра 14:39 минути като резерва за каталунците и завърши с 6 точки, 2 борби и 1 отнета топка.

 

Джъстин Долман беше най-резултатен за Барселона с 19 точки. Барселона е начело в класирането с пълен актив от четири победи.

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.