Валенсия разби Лукойл за "Евро Къп"

Валенсия разби Лукойл за "Евро Къп"

Испанците се разправиха безкомпромисно с нашите в Испания 83-59

Българският шампион Лукойл Академик записа тежка загуба в четвъртия си мач от турнира „Евро Къп“.

След като преди седмица възпитаниците на Йовица Арсич се държаха достойно в София, но загубиха от Валенсия с 64-72, днес те записаха срамно поражение – 59-83.

С победата си Валенсия излезе на първо място в група D, а Лукойл с две победи и две загуби вече не е водач в групата. В следващия мач българите са домакини на аутсайдера Теленет Остенде, а последния си двубой гостуват на френския Асвел Баскет. За да продължи напред в „Евро Къп“, Лукойл трябва да победи и в двата си оставащи мача.

В днешната среща единственият добър момент за българите бе в началото на двубоя, когато те поведоха с 5-0. След това обаче Валенсия бързо обърна развоя на нещата и приключи при 18-11 първата четвъртина.  Втората четвърт пък бе много слабо резултатна, тъй като в първите пет минути имаше само няколко отбелязани точки. След това нещата се раздвижиха и испанците спечелиха 31-24.

Третата част приключи при вече разгромен резултат – 62-36.

С днешния мач бе изпратен и асът на „прилепите“ Тиаго Сплитер. Бразилецът изигра последния си мач за Валенсия и се завръща в НБА. Звездата направи 18 точки и 7 борби.

Най-резултатен за българите бе Бруно Шундов със 17 точки и 7 борби.


Статистика от мача вижте ТУК

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни. 

Баскетболна националка ще играе в Турция

Баскетболната националка Гергана Иванова сменя белгийския Роял Касторс Брен с турския Несибе Айдън.