Тотнъм нанесе седма поред загуба на Астън Вила (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бирмингамци записаха най-слабия старт в историята пред погледа на новия си треньор

Тотнъм нанесе седма поред загуба на Астън Вила в английската Висша лига, след като спечели с 3:1 домакинството си от XI кръг.

Така гостите от Бирмингам записаха най-лошия старт в елита за цялата си клубна история, макар че на трибуните на „Уайт Харт Лейн” бе новият им треньор Реми Гард.

Домакините обаче започнаха вихрено срещата и още в третата минута Муса Дембеле се справи лесно с Кийрън Кларк и направи Брад Гузан безпомощен – 1:0.

След това „шпорите” овладяха инициативата и успяха да стигнат до второто попадение точно преди почивката. В даденото от рефера продължение на първата част Джолиън Лескът изчисти топката към Деле Али, а младият английски национал от воле я прати в мрежата – 2:0.

След паузата темпото на игра спадна и головите положения почти липсваха.

Леонардо Бакуна нацели гредата в 79-ата минута, а секунди след това бранителите на домакините сбръкаха и Джордан Аю отне топката. Ганайският национал, появил се като резерва преди почивката, напредна и стреля от границата на пеналта, след което топката се отклони от Ян Вертонген и влезе в мрежата на Юго Лори.

Попадението даде импулс на Астън Вила и гостите се опитаха да стигнат до равенството, но не успяха.

Вместо това в третата минута от добавеното време Ерик Ламела подаде към непокрития в наказателното поле Хари Кейн и той с мощен шут прати топката неспасяемо в горния ъгъл за крайното 3:1.

Така Тотнъм остана без загуба от първия кръг, когато отстъпи пред Манчестър Юнайтед. „Шпорите” вече са само на точка от „червените дяволи” в класирането, с 20 точки в актива си, докато „винените” остават последни с едва 4 от 11 мача.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)