Кашива победи Оукланд на старта на световното клубно първенство

Японският шампион се наложи с 2:0

Юня Танака и Масато Кудо вкараха голове в рамките на четири минути през първото полувреме за победа на Кашива с 2:0 над Оукланд Сити в първия мач от световното клубно първенство по футбол.

Японският шампион поведе в 37-та минута чрез Танака, който получи топката от Ватару Хашимото, преодоля двама бранители на новозеландския клуб и стреля с левия крак край вратаря Джейкъб Спуунли.

Кудо удвои преднината на японците малко по-късно, след като добави топката във вратата на Спуунли при отбит от гредата удар на Леандро Домингес.

Световното клубно първенство се завръща в Япония след две издания в Обединените Арабски Емирства. Фаворити са испанският Барселона и бразилският Сантос, които ще започнат от полуфиналите.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)