Ивица Костелич с първа победа за сезона

Ивица Костелич с първа победа за сезона

Носителят на Световната купа взе слалома в Бийвър Крийк

Носителят на Световната купа Ивица Костелич (Хърватия) спечели първия слалом за сезона, който се проведе в Бийвър Крийк (САЩ).

 
С отлично представяне във втория манш Костелич финишира с общо време от 1:50.20 минута, за да запише дебютен успех за сезона и общо 19-и в кариерата си.
 
"Много исках тази победа, но честно казано не очаквах много от това състезание, въпреки че слаломът е любимата ми дисциплина", коментира Костелич, който е носител на малката Световна купа в дисциплината през миналия сезон.
 
Той призна, че е стартирал по-късно подготовката си за новия сезон заради контузия в коляното.
 
"През пролетта бях принуден да се откажа от обичайните ми тренировки за техничните дисциплини в Австрия. През лятото си почивах на яхта край хърватските брегове. Реално започнах тренировки една през есента", каза Костелич, който записа 11-а победа в слалома в кариерата си.
 
Италианецът Кристиан Девил завърши втори на 14 стотни от секундата зад победителя и на 30-годишна възраст се качи за първи път на подиума след девет сезона в Белия керван.
 
Трети финишира австриецът Марсел Хиршер. Той имаше аванс от 14 стотни пред Девиле и Костелич след първия манш, но при второто си спускане допусна малки грешки и завърши на 48 стотни зад хърватина.
 
Четвърти на 7 десети от секундата се нареди младата надежда на домакините Нолън Каспър, а с изключително представяне във втория манш словенецът Митя Валенчич завърши пети на 85 стотни зад Костелич. Шеста на стотна зад Валенчич пък се нареди миналогодишният победител Андре Мирер (Швеция).
 
Лидер в генералното класиране след 8 от 45 състезания е Аксел Лунд Свиндал (Норвегия) с 334 точки. Втори е Тед Лигети (САЩ) с 209 точки, а трети е Хиршер с 280 точки. 
Зографски 11-r на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието

Крихмайер спечели супергигантския слалом в Бийвър Крийк

Австриецът постигна време от 1:06,77 секунди и изпревари норвежеца Фредрик Мьолер с 56 стотни

Владимир Зографски издуха фаворитите във Висла

Българинът преодоля дистанцията от 128 метра

Валентина Димитрова в топ 25 на спринта в Йостерсунд

Милена Тодорова приключи на 49-о място

Марко Одермат спечели първото спускане за сезона в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

Носителят на Големия кристален глобус с 3-та поредна победа

Олимпийската шампионка в спускането Корине Зутер ще бъде извън пистите за месец

Тя има мускулно разкъсване в крака

Скиорът Хинтерман се завръща на пистата, след като се излекува от рак

101-ият старт в кариерата на швейцарския състезател по ски алпийски дисциплини Нилс Хинтерман за Световната купа в спускането по-късно тази вечер ще бъде запомнящ се - първи за него, откакто се излекува от раково заболяване.