БОК запозна федерациите с участието ни на олимпийските игри в Лондон

БОК запозна федерациите с участието ни на олимпийските игри в Лондон

Българският олимпийски комитет запозна представителите на федерациите с участието ни на олимпийските игри в Лондон догодина.

Българският олимпийски комитет запозна представителите на федерациите с участието ни на олимпийските игри в Лондон догодина. 

Работната среща бе водена от генералния секретар Белчо Горанов. 

На нея бяха обсъдени въпроси относно квалификациите за игрите, процес и срокове на акредитация на делегацията; както и настаняване в Олимпийските села. На практика наши спортисти ще бъдат и в трите Олимпийски села за игрите. 

Дискутирани бяха още въпроси относно пътуването на делегацията  и антидопинговия контрол. Обсъден бе още и ходът на подготовката за игрите. 

Вече квалифицираните спортисти за олимпиадата са 29 от 9 вида спорт - борба, лека атлетика, художествена гимнастика, кану-каяк, стрелба, плуване, бокс, колоездене, ветроходство. 

България с 12 медала и отборна купа от турнира „Белград Трофи 2026“ по скокове във вода

Българските състезатели по скокове във вода записаха отлично представяне на международния турнир „Белград Трофи 2026“, след като спечелиха общо 12 медала и заслужиха отборната купа в надпреварата.

Цанкова с титла в многобоя при девойките в Любляна

Антоанета Цанкова взе злато в многобоя, Анастасия Пономаренко е трета при девойките в 38-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика в Любляна (Словения).

Гимнастичките с две титли от турнир в Атина

Два  златни медала завоюваха в многобоя при девойките българките Деа Емилова и Александра Петрова в 11-о издание на международния турнир по художествена гимнастика Aphrodite Cup в гръцката столица Атина.

Изненада! Насар не е с първа заявка за Европейското

Олимпийският, трикратен световен и трикратен европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар не е с първа заявка в категория до 94 кг за предстоящото европейско първенство в Батуми.

Рони О'Съливан постави нов рекорд за най-висока точкова серия в историята на снукъра

50-годишният англичанин направи постижението в първия фрейм при победата си с 5:0 срещу уелсеца Райън Дей

След жалба от ЦСКА: Комисията за защита от дискриминация повика Станка Златева

Комисията за защита от дискриминация ще изслуша президента на федерацията по борба Станка Златева.