Екатерина Аврамова пак счупи рекорда на 50 метра гръб

Екатерина Аврамова пак счупи рекорда на 50 метра гръб

Българката подобри за втори път в рамките на два дни националния рекорд

Българката Екатерина Аврамова подобри за втори път в рамките на два дни националния рекорд на 50 метра гръб, след като се класира за финала на европейското първенство в тази дисциплина.

На полуфинала на първенството на континента в малък (25-метров) басейн в Шчечин Аврамова постигна време 27,30 секунди, по-добро време от вчерашното й постижение в сериите с 0,02 секунди.

Днешния резултат я нареди пета преди утрешния финал в дисциплината.

Иначе в своята втора серия Аврамова завърши на трето място, като беше изпреварена единствено от полякинята Александра Урбанчик с време 26,99 и от Джорджа Дейвис (Великобритания) с 27,15 секунди. 
Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.