Реал Мадрид с инфарктен успех над Байерн в Евролигата

В другия двубой от групата руският Химки спечели с 88:62 като домакин срещу френския Страсбург

Шампионът в Евролигата Реал Мадрид записа драматичен успех над Байерн Мюнхен в четвъртия кръг от груповата фаза в Евролигата. В "Барклийкард сентър" в Мадрид домакините се наложиха със 101:99 точки. Мачът можеше да влезе в продължение, но изстрелът на Алекс Рейнфро в последната секунда бе блокиран от Фелипе Рейес. В атаката преди това пък Джейси Керъл вкара тройка, с която изведе Реал напред в резултата за 101:99 точки.

За Реал най-резултатни бяха Рейес и Руди Фернандес, които вкараха по 20 точки. Серхио Юй добави още 18 за успеха, а за Байерн най-полезен бе Нихад Джедович, който вкара 22 точки. 21 добави Рейнфро, а Кей Си Ривърс завърши с 15 за баварците. С победата Реал се изравни с Байерн на трето място в група А с по 2 победи от 4 мача.

В другия двубой от групата руският Химки спечели с 88:62 като домакин срещу френския Страсбург и излезе еднолично начело с три победи и една загуба.

В група D ЦСКА Москва продължава без загуба, след като се наложи като гост в Истанбул над Дарушшафака с 80:75 точки. Двубоят бе решен през третата част, когато "армейците" натрупаха аванс от 18 точки. Най-полезни за успеха на ЦСКА бяха Милош Теодосич и Нандо де Коло, които вкараха 22 и 19 точки. За турския тим Люк Харангуди отбеляза 18 точки.

Единственият друг отбор в Евролигата, който като ЦСКА продължава без загуба, е Локомотив Кубан. Руският отбор тази вечер е домакин на турския Пънар Кършияка, а в друг мач от тази група С Барселона с Александър Везенков гостува на литовския Жалгирис Каунас.

В група В испанският Лаборал Куча постигна драматичен успех след продължение над турския Анадолу Ефес с 92:90, хърватският Цедевита спечели като гост на Емпорио Армани в Милано, а в Пирея Олимпиакос разгроми френския Лимож със 75:49 точки.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)