Берое увеличи кризата в Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии изместиха Лудогорец от третото място след 3:1 на Коматево

Берое усложни ситуацията в Ботев след 3:1 насред Пловдив и увеличи напрежението върху треньора на „канарчетата” Ермин Шиляк.

В биткаджийското първо полувреме Ботев бе лишен от дузпа при 0:0, а от два свободни удара Берое тресна греда и после откри резултата чрез перфектно изпълнение на Георги Андонов.

При най-чистото положение на Ботев преди почивката Макенджиев извади удар с глава на Колев при добавка.

Домакините не успяха да се отърсят от получения гол през второто полувреме и допуснаха леко второ попадение, дело на Елиаш, преди крахът да стане пълен, когато Зехиров направи рейд от центъра и отбеляза трето. Все пак и Берое получи гол. Резервата Божидар Васев беше точен в последния възможен момент. При 0:2 Алекс Колев стреля с глава в напречната греда.

С успеха си заралии изместиха Лудогорец от третото място и нанесоха трето поредно поражение на Ботев във всички турнири, сред които отпадане за купата. Берое вкара три гола като гост във втори пореден кръг.

След първоначалната преса, която упражни Берое, домакините постепенно се ориентираха и оказаха съпротива. В 18-ата минута поредно остро центриране на Нико Варела затрудни Макенджиев, който успя да избие недалеч. Алекс Колев опита на добавка с глава и отново Макенджиев извади.

Стана здрава битка и първите жълти картони не закъсняха. Имаше и леки разправии, охладени от арбитъра Стефан Апостолов с бъркане в джобчето. При едно разсейване на вратаря на Ботев Виктор Голас покрай напрежението Спас Делев потърси опразнения ъгъл, но улучи напречната греда от свободен удар.

Ботев можеше да получи дузпа в 39-ата минута, когато Алекс Колев бе избутан от Веско Пенев в наказателното поле, без последният да играе с топката, при извеждащ пас на Варела. Реферът обаче реши, че няма основания да се посочва бялата точка.

Три минути по-късно Берое откри от свободен удар, отсъден за тактическо нарушение на Даниел Златков. Георги Андонов завъртя прецизно в горния ляв ъгъл, неоставяйки шансове на Голас.

Така, от два удобни фаула преди почивката Берое тресна греда и вкара гол.

Футболистите на Ботев се мъчеха след подновяването на играта и отстъпиха инициативата на Берое. Изглежда, че голът в края на първото полувреме им повлия психически. Хубав удар на Стивън Петков в 47-ата минута бе изваден с една ръка от Голас.

А треньорът на Ботев Ермин Шиляк изненада с изваждането на може би най-добрия си футболист Нико Варела, който отстъпи мястото си на Даниел Генов.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Ботев получи втори гол. Вратарят Голас увисна при корнер на задната греда, а Елиаш се пребори със защитник, за да засече лекичко с глава в опразнения ъгъл и да отбележи първия си гол този сезон.

Алекс Колев, който бе един от малкото, запазил дух, се пребори за мека топка на Наско Милев, и с глава тресна напречната греда в 82-ата минута преди крахът за Ботев да стане пълен.

Атанас Зехиров отне в центъра от Генов, напредна сам, необезпокояван, стигна наказателното поле и с външен удар направи безпомощен Голас за 3:0 в полза на Берое.

Усилията на Ботев все пак бяха възнаградени. Резервата Божидар Васев оформи крайното 1:3.

Така, Ботев остана 8-и с 15 точки и води само с 3 пред Монтана, който е в зоната на баража за оцеляване.

Берое се възползва от грешката на Лудогорец срещу Пирин (0:0). Тимът на Петър Хубчев събра 26 точки след втора поредна победа и изпревари с 1 шампионите. В момента лидерът Левски е с 28.