Монтерей остана 5-и на Световното клубно първенство

Мексиканският клуб Монтерей се класира на 5-о място на Свеновното клубно първенство по футбол, след като в директния мач се наложи с 3:2 над Есперанс (Тунис)

Мексиканският клуб Монтерей се класира на 5-о място на Свеновното клубно първенство по футбол, след като в директния мач се наложи с 3:2 над Есперанс (Тунис). Малко изненадващо тунизийците откриха резултата в 31-ата минута, когато Яник Ндженг се разписа след чудесен индивидуален пробив. Малко след това обаче мексиканците решиха всичко в своя полза, след като набързо нанизаха три гола и взеха инициативата.

Хирам Мейр изравни в 39-ата минута, а Алонсо де Нигрис направи 2:1 в 44-ата минута. Третото попадение за Монтерей вкара Хесус Савала две минути след началото на второто полувреме. Крайното 3:2 направи Халед Муели в 75-ата минута от дузпа.

До този мач Есперанс (Тунис) загуби с 1:2 от катарския Ал Сад, а Монтерей падна с 3:4 след изпълнение на дузпи от японския Кашива Рейсол.