Аризона победи Анахайм след продължение

Новакът в офанзивната линия Макс Доми се разписа два пъти за Койотите

Микел Бьодкер вкара решителна шайба 1:18 минути след началото на продължението, за да донесе победа на Аризона с 4:3 над Анахайм в изключително атрактивен мач, който беше и единствен в програмата на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) в понеделник вечер.

Новакът в офанзивната линия Макс Доми се разписа два пъти за Койотите през втората третина, а преди него едно попадение записа и Антони Дюклер, който намали изоставането на тима си до 1:2. През първата част за Анахайм вкараха Крис Стюърт и Райън Кеслър, но след това Андерс Линдбек спаси 33 шайби и допусна само една, изпратена в мрежата от Сами Ватанен 8:17 минути преди сирената.

Победата беше едва четвърта за Аризона в 11-те мача на отбора от началото на сезона в НХЛ, докато Патоците не бяха губили през месец ноември.