Първа загуба за БГ Тренто в ШЛ

Воденият от българския национален селекционер Радостин Стойчев Итас Диатек Тренто (Италия) допусна първа загуба в група "С" на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Воденият от българския национален селекционер Радостин Стойчев Итас Диатек Тренто (Италия) допусна първа загуба в група "С" на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Изненадващо италианският тим загуби като домакин от полския ЗАКСА (Кожле) с 2:3 (23:25, 17:25, 25:23, 26:24, 17:19) гейма.

Срещата бе изключително драматична и продължи 130 минути. За европейските клубни шампиони Матей Казийски стана топреализатор с 21 точки.

Цветан Соколов бе резерва и завърши само с една точка. Най-резултатен за гостите с 32 точки бе Антони Рузие.

В класирането в групата начело е ЗАКСА (Кожле) с 8 точки след три победи от три мача, а Тренто е на втора позиция със 7 точки.