Свиленград е домакин на дербито от 5-ия кръг на първенството по хандбал

Свиленград е домакин на дербито от 5-ия кръг на първенството по хандбал

Вижте програмата при мъжете и при дамите

Отборът на Свиленград- ПУ приема в събота от 14.00 часа Бъки (Габрово) в дербито при жените от 5-ия кръг на Държавното първенство по хандбал. Тимът на домакините е лидер в класирането с актив от 8 точки, докато гостите имат една загуба и три победи от началото на сезона. 

„ Всички хандбалистки са на линия за предстоящия мач с изключение на Дарина Панаьотова, която е с контузия. Определено играем срещу много силен съперник, но тази година нашия отбор е доста класен и имаме амбиция да задържим първото място до края на сезона”, сподели треньора на Свиленград-ПУ Павел Дженев. 

В състава на домакините е Стефка Агова, която се завърна от чужбина и  има 30 гола от началото на първенството. Отборът на Бъки са на лагер до самата среща и водени от голмайстора си Боговеста Йосифова (25 попадения)тръгват за Свиленград с амбицията за успех в дербито.

„Във форма сме и нямаме проблеми. Дано и тактически да изиграем мача и съм убедена, че можем да победим. Съперникът все още не е играл с нас, както и с Етър, но това не бива да ни успокоява. Направиха добър отбор с опитни хандбалистки и играят силно”, заяви треньора на Бъки Веселина Златева.

Ето и програмата за кръга при жените: 
14 ноември 2015г. (събота)
14.00 Шумен’98 (4)  – Етър’64 (2)
14.00 Свиленград-ПУ (1)  –Бъки (3)
14.00 Поморие (5) – Ники спорт (7)
15 ноември 2015г. (неделя)
14.00 Хасково (6)  – Панагюрище (8)
- В скоби са местата на отборите в класирането

При мъжете този уикенд предстоят мачовете от 7-ия кръг на Държавното първенство. Календарът е следния :
14 ноември 2015г. (събота)
14.00 Локомотив (Варна) (4) – Добруджа (3)
14.00 НСА (7)  – Фрегата (1)
14.00 Левски (Левски)  (5) – Левски (София) (8)
15 ноември 2015г. (неделя)
14.00 Осъм (2)  – Спартак(6)
Локомотив ГО  (9) – почива
- В скоби са местата на отборите в класирането
Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден