Юношите с дебютна победа в евроквалификациите

Юношите с дебютна победа в евроквалификациите

Нашите биха Люксембург с 2:1 в Пафос

Българският национален отбор за юноши до 19 г. постигна първата си победа в европейските квалификации, след като надви с 2:1 над Люксембург във втория си мач от Група 3.

Мачът, игран на стадион „Пафиакос" в град Пафос, започна отлично за момчетата на Светослав Тодоров и те поведоха още в шестата минута. 

Тогава Алдин Шкендерович си отбеляза автогол и така откри резултата. 

Попадението вдъхна самочувствие на нашите и те наложиха натиск, а малко по-късно успяха и да удвоят преднината си.

В 21-ата минута Антонио Георгиев (Лудогорец) подаде на капитана Александър Георгиев и футболистът на Литекс вкара за 2:0.

Така завърши и първото полувреме, а през второто футболистите на Люксембург се опитаха да отговорят на предизвикателството.

Те успяха да намалят изоставането си в 61-ата минута, когато точен бе Едвин Муратович, но за повече нямаха сили и в крайна сметка останаха с празни ръце.

Българските „лъвове” пък взеха пълния комплект от точки и вече са на второ място с три в своя актив, изоставайки с точно толкова от отбора на Полша, надделял с класическото 3:0 над Кипър.

Люксембург също има три точки, но е на третото място, защото отстъпи пред България. 

Припомняме, че за следващата фаза на квалификациите се класират първите два отбора от всяка група, както и най-силният трети тим. 

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:


 

СТАТИСТИКА:

 
Феновете на Ботев Пловдив изкупиха билетите за дербито с Локо Пловдив

Феновете на Ботев Пловдив показаха пълната си мобилизация преди сблъсъка на „Лаута“ с Локомотив Пловдив от 1/4-финалите за Купата, след като изкупиха всички билети за гостуващия сектор

Съдийската комисия: Червеният картон за Спартак (Вн) е задължителен

Вижте мнението за варненското дерби

Над 150 съдии участваха в зимния семинар на зона София

При отлични условия Национална спортна академия „Васил Левски“ – зала „Аула Максима 1“ и откритата лекоатлетическа писта – се проведе традиционният зимен семинар на футболните съдии от зона София

Ботев Пловдив с гневна декларация след изместването на мача с Локо Пловдив

Вижте какво гласи тя.

БФС измести Дербито на Пловдив за по-ранен час

Спортно–техническата комисия към Българския футболен съюз обяви, че Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев, което е от 1/4-финалите за SESAME Купа на България, ще бъде преместено за по-ранен час

БФС "удари" клубовете с над 14 000 евро глоби след първия пролетен кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви наказанията след 20-ия кръг в efbet лига