Дабъл-дабъл за Илиян Евтимов при победа във Франция

Българският национал завърши с 15 точки и 4 борби за 31 минути и заедно с Иван Зороски стана реализатор номер 1 в мача

Отборът на Елан Шалон, в който играе Илиан Евтимов, постигна победа в 11-ия кръг на френското баскетболно първенство. Елан Шалон надделя като гост на Поатие с 81:55 и заедно с Гравлен и Нанси дели първото място в класирането с по 9 победи и 2 загуби.

Евтимов игра 30 минути като титуляр и записа "дабъл-дабъл" – 14 точки и 10 борби.

В Италия Деян Иванов направи силен мач, но Монтегранаро загуби като гост от лидера Армани Милано със 72:88 в среща от 11-ия кръг на шампионата.

Българският национал завърши с 15 точки и 4 борби за 31 минути  и заедно с Иван Зороски стана реализатор номер 1 в мача. Монтегранаро е на 14-то място в класирането с 3 победи и 7 загуби. Лидер е Армани Милано с 8 победи и 2 загуби.

В женското първенство на Италия Гергана Славчева игра 15 минути при загубата на Парма с 45:53 от Лиоматик Умбертиде. Българката се отличи със 7 точки и 1 борба, а Парма е на осмо място в класирането с 4 победи и 6 загуби.

В среща от 13-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция Шарлевил победи гостуващия Арас с 66:57. За домакините българската националка Екатерина Димитрова игра 18 минути и завърши с 5 точки и 2 борби.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика