Черно море надви Балкан в драматичен мач с 83:80

Срещата бе изключително оспорвана и победителят в нея стана ясен буквално в последните секунди на четвъртата част

В изключително интересен мач от 6-тия кръг на НБЛ Черно море порт Варна успя да победи Балкан с 83:80 /26:15, 13:16, 17:24, 27:25/. Срещата бе изключително оспорвана и победителят в нея стана ясен буквално в последните секунди на четвъртата част.

Домакините доминираха почти през целя мач, като поддържаха преднина от 10 и повече точки. Балкан успя да поведе в резултата в последната част, благодарение на отличната си стрелба от зоната за три точки. "Моряците" обаче показаха характер и здрави нерви в края на мача и заслужено взеха двубоя с 83:80. Отборът на Балкан успя да реализира 13 срещу едва 5 тройки за домакините.

За победителите капитанът Пламен Алексиев завърши с 20 точки, а Никола Маравич добави 17 за успеха. За Балкан Цветослав Острев вкара 16 точки, а Душан Цветкович и рожденикът Мартин Маринов добавиха по 15 т.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)