Стрелците на Тракия тръгват с първо, второ и трето място на държавния турнир в Пловдив

Лидия Ненчева, Ангел Чонин и Георги Георгиев взеха медалите за пловдивчани

С по едно първо, второ и трето място започнаха участието си стрелците на „Тракия” (Пд) в държавния турнир в Пловдив по спортна стрелба с пневматично оръжие за всички възрастови групи, на който пловдвивският клуб е домакин.

При девойките на пистолет националката Лидия Ненчева спечели заслужено първото място и златния медал с 375 точки. Съотборничките й от „Тракия” - Силвия Чакърова и Полин Златева, останаха 4 и 5, на крачка от медалите. Те записаха един и същ резултат – 367 точки.

При юношите на пистолет  тракиецът Ангел Чонин се класира втори с 569 точки. Талантливият пловдивчанин изпревари съотборника си от „Тракия” Георги Георгиев, който остана на третото място с 565 точки.

Над 200 стрелци от всички центрове в страната спорят вече втори ден в Пловдив за медалите в надпреварата. Под тепетата пристигна почти целият роден стрелкови елит у нас.

Турнирът „Тракия 2011” се провежда в залата по спортна стрелба в СОУ,,Братя Миладинови” и на практика е квалификационен за определяне състава на националите за Европейското първенство във Финландия през 2012 година.

Състезанието се провежда в упражненията: 60 изстрела с пневматична пушка и пистолет за мъже и юноши; 40 изстрела с пневматична пушка и пистолет за жени и девойки и 40 изстрела с пневматична пушка и пистолет за момчета и момичета.

Класирането е само индивидуално и няма да има отборно подреждане.