Всички национални атлети на лагер в Добрич

Всички национални атлети на лагер в Добрич

Лагер за някой от дисциплините трябваше да има и в Сливен, но се оказа, че залата няма да има отопление, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен

Момчил Караилиев ще бъде единствения представител на АСК - Лека атлетика /Сливен/, които ще замине на тренировъчен лагер с националния отбор.

Заедно с Момчил е поканен и личния му треньор Красимир Аргиров, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

От 4 януари БФЛА организира тренировъчен лагер – сбор в Добрич. Там ще проведат част от подготовката си за зимния сезон и други доскоро състезаващи се за Сливен атлети, но от новия сезон с картотека за клуба във Враца – Андриана Бънова, Даниел Добрев, Радослава Мавродиева и Георги Иванов.

Всички национални гарнитури на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) в  дисциплините - спринт, скокове, хвърляния, средни и дълги бягания  ще бъдат на лагер в Добрич от 4 януари до 5 март.

Лагер за някой от дисциплините трябваше да има и в Сливен, където наскоро се откри реновираната писта с тартанова настилка, но се оказа, че залата няма да има отопление, което отказа федерацията по лека атлетика да събере спринтьори и скачачи в Сливен.

Залата е Добрич е дооборудвана с инвентар от зала “Фестивална” и разполага с писта  от 200- метрова обиколка.

Припомняме, че поради невъзможността да се използва столичната зала “Фестивална”в  Добрич ще се проведат и Държавните първенства по лека атлетика за всички възрасти в периода от 7 до 12 февруари.

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.