Кирил Георгиев спечели втора победа в Сарагоса

Кирил Георгиев спечели втора победа в Сарагоса

Българският гросмайстор, който е с най-висок рейтинг от всичките 155 състезатели, игра с белите фигури срещу младока Даниел Кастильо (Испания)

Кирил Георгиев взе втора победа в Сарагоса и е един от 33-мата участници на Петия международен турнир по шах „Аугуста Арагон”, които имат по 2 точки в актива си. Нашият гросмайстор, който е с най-висок рейтинг от всичките 155 състезатели, игра с белите фигури срещу младока Даниел Кастильо (Испания) и спечели без проблеми. Правилата в турнира обаче го пратиха на 19-о място във временното класиране. Водач е Драган Паунович (Сърбия), заедно с още 17 шахматисти, спечелили по 2 точки. Веднага след тях е Кирил Георгиев, също с 2 точки, но с втори турнирен коефициент. 

 

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента