Ники Костов: Отстъпихме физически в един интересен мач пред силен съперник

"Играчите ни са уморени, може би е нарушена физическата ни подготовка"

„Интересен мач, с бързо темпо на игра. Рядко се накъсваше играта с тактически нарушения, наистина се получи зрелищен двубой, но за съжаление спечели съперникът.”

Това каза Николай Костов след загубата от Литекс на водения от него Ботев (Пловдив) с 2:4 в Ловеч.

„Искам да поздравя Литекс, защото видях един много силен отбор, който знае как да гради постепенните си атаки, а така също и контраатаките си. Освен това играчите им са много добре подготвени физически. Нашите футболисти отстъпиха точно физически и затова в някои ситуации се видя скоростта, с която работят играчите на Литекс, там се получи лека разлика”, посочи треньорът в ефира на Диема, а после обясни, че неговите състезатели са преуморени от тежкия полусезон и късата резервна скамейка:

„Те са вече уморени, много мачове са играли определени футболисти. Може би е нарушена физическата подготовка, не знам, аз нямам право да говоря такива неща, за да не обидя колегите преди мен, но в някои моменти се вижда, че отстъпваме с няколко секунди, които накланят везните в полза на съперника. Не мога да поздравя своите футболисти, защото загубихме. Аз баче съм доволен от старанието и от желанието им. Имахме добра тактика, но в определени моменти имаше липса на внимание и концентрация. Например като поведохме и после след изравнителния гол, точно преди почивката, сякаш отстъпихме физически. То и статистиката го показва, че се допускат най-много попадения точно в края на полувремето. Иначе имахме добро поведение като отбор, но пак казвам, че за съжаление не мога да поздравя футболистите ми, защото загубихме.”

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец