Гол от 40 метра стигна на Пирин само за точка на "Огоста" (ВИДЕО)

Монтана прекъсна серията от 6 поредни загуби в А група и остави "орлетата" на дъното след 1:1

Гол от 40 метра стигна на Пирин само за точка  на "Огоста" (ВИДЕО)

Монтана и Пирин направиха 1:1 на „Огоста” в опашкарското дерби на новаците в 17-ия кръг на А група. Тодор Траянов откри още в 5-ата минута като прехвърли ефектно Христо Иванов от около 40 метра, но Иван Минчев изравни с глава с петия си гол за сезона още преди почивката. Гол на Монтана в самия край бе отменен, а Емил Велев бе принуден да смени контузилите се Атанас Илиев и Иван Михов.

Монтана спря серията от 6 поредни загуби, а Пирин записа четвърти пореден кръг без поражение. „Орлетата” си остават последни с 10 точки, Монтана вече има 13, но няма успех от края на септември. Това е първа точка за Велев начело на Монтана.

Пирин започна много напористо и пращаше много хора в атака в първите минути. В 5-ата Тодор Траянов, който е продукт на школата на „орлетата”, получи вдясно, видя, че вратарят Христо Иванов е излязъл далеч пред голлинията и от около 40 метра красиво го прехвърли в средата на вратата за 1:0. Голът напомни на онзи, който вкара Алесандро Флоренци в мача Рома – Барселона в Шампионска лига по-рано тази есен.

Голмайсторът Траянов направи два остри шпагата в краката на Асен Георгиев и Иван Михов и бе санкциониран с жълт картон в 13-ата минута.

Централният нападател на домакините Атанас Илиев се приземи болезнено след сблъсък за висока топка и бе сменен принудително от Матей Поплатник.

След средата на полувремето Монтана трайно овладя средата на терена и търпеливо търсеше пролука в благоевградската защита. Търпението на домакините бе възнаградено в 35-ата минута, когато Здравко Лазаров центрира отдясно, Сандев остана под топката и най-ниският на терена – Иван Минчев, се разписа ас глава в левия ъгъл – 1:1 в 35-ата минута.

До почивката Маркиньос получи пресилен жълт картон за симулация пред наказателното на домакините, а Стилиян Николов получи само жълт картон, след като повали откъсващия се зад него Здравко Лазаров.

Удари на Траянов и Сандански за гостите не бяха точни в началото на втората част, а Сандев подложи крак след изстрел на Балджийски от ъгъла на пеналта.

Пирин този път бе по-активен във втората половина на частта и притисна Монтана в неговата половина.

Попев стреля крайно неточно от добра позиция, а Тошев с глава насочи под гредата, но твърде в центъра и Иванов лови.

Иван Михов получи разтежение и Емил Велев извърши втора принудителна смяна, пускайки Християн Попов.

Резервата Антонио Хаджииванов излезе вляво зад защитата след пас на Тошев и върна към дузпата, Тасев умело прескочи за Тодор Траянов, който шутира силно, получи се рикошет и късметът покри Монтана – топката мина над гредата. След корнера Хаджииванов направи нов голям пропуск.

13 минути преди края Хаджииванов пак дебнеше на ръба на засадата и стреля с протегнат крак, ала Христо Иванов показа рефлекс и се хвърли, за да предотврати сигурен гол.

После и Монтана показа зъби. Балджийски хубаво пусна пред вратата от дясното крило, странно отскочилата топка заблуди Поплатник, но зад гърба му резервата Сергей Георгиев направи голям пропуск и от 3-4 метра стреля встрани.

В 85-ата минута гол на Монтана бе отменен. След силен удар към вратата на Пирин се получи рикошет в бранител, но Балджийски отклони леко с ръка наляво за намиращия се в чиста позиция Сергей Георгиев, който отбеляза. Страничният рефер маркира засада на Балджийски.

В добавеното време Костов изби удар с глава на Поплатник след центриране на Йордан Тодоров и съхрани точката за Пирин.

В следващия кръг Монтана гостува на Славия, а Пирин е домакин на Локо (Пд). И двата мача са в четвъртък /3 декември/.

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"