Левски отказа Славия за едно полувреме и се върна на върха (ВИДЕО)

Полузащитници носят втория „син” успех срещу „белите” в 150-ия мач на Стойчо Стоев в „А” група

Левски се върна на победния път, след като спечели 132-ото издание на най-старото столично дерби срещу Славия. Сините отново оглавиха „А” група след 2:0 пред около 2500 зрители в студа на „Герена”.

С голове на халфовете Прохазка и Де Ноойер през първото полувреме Левски записа втора победа срещу Славия този сезон, нанасяйки им трето поредно поражение.

Последната загуба на сините на техния стадион "Георги Аспарухов" бе точно срещу белите - 2:3 на 16 май т.г., оттогава сините записаха вече 7 победи и 3 равенства у дома при голова разлика 18-3.

В 150-ия мач на Стойчо Стоев в „А” група Левски имаше две положения преди почивката и вкара два гола. През второто полувреме Диаби и Бедоя пропуснаха отблизо, а положенията на Славия се изчерпаха с много опасен шут на Ндонгала в 91-ата минута.

След равностойни първи минути с леко териториално предимство за домакините Левски откри с първото си положение в 16-ата минута. Диаби изведе Бедоя сам срещу вратаря. Кирев пресрещна испанеца, напускайки наказателното поле, и успя да пресече. Топката обаче попадна у Прохазка, който с прецизен прехвърлящ удар отбеляза петия си гол този сезон.

Славия беше ощетен след половин час игра, когато Манзоро също получи извеждащ пас зад гърба на отбраната, но лайнсменът маркира засада, каквато нямаше.

След това дебютиралият за втори път със синята фланелка централен защитник Йордан Милиев в единоборство в наказателното поле на Левски си послужи с ръка, избутвайки в главата Емил Стоев, който се просна. Реферът Никола Попов прецени, че няма нищо нередно.

Левски се оттегли на почивка с два гола аванс. В 41-ата минута Джереми Де Ноойер отбеляза първия си гол за Левски с кинжален удар в горния ъгъл след подаване на Мигел Бедоя, който бе с принос и за второто попадение.

На почивката старши треньорът на Славия Иван Колев трябваше да извършва принудителна смяна заради разтежение на Антон Карачанаков. На неговото място влезе Ивайло Димитров.

Левски продължи да контролира мача след подновяването на играта. Пробиви на Миланов и Костадинов по десния фланг завършиха с пропуски на Диаби и Бедоя.

Славия създаде всичко на всичко две по-интересни положения за целия мач. След като Ндонгала се подхлъзна в добавеното време на първата част и прати във висините от дъгата на наказателното поле, в края на мача негов шут профуча на сантиметри от дясната греда.

Левски постигна 10-а победа този сезон и събра 34 точки, като води с 3 на Литекс и Лудогорец. Славия, който допусна трета поредна загуба за първи път този сезон, отстъпи петото място на Черно море, оставайки със своите 22 вече на шестото.