Расинг удари Индепендиенте като гост за сефте от 11 години (ВИДЕО)

Мачът бе първи от плейофите за място в Копа Либертадорес

Расинг победи Индепендиенте с 2:0 като гост в първи мач от плейофите за място в Копа Либертадорес, като по този начин регистрира и първа победа на стадион "Либертадорес де Америка" от 11 години насам.

Нападателят Густаво Боу откри резултата в 37-ата минута, след като овладя дълга изчистена топка от съотборниците си от защитата, преодоля двама защитници и не остави шанс за вратаря Диего Родригес. Макар че играеха без капитана си Диего Милито, футболистите на Расинг удвоиха аванса си четири минути по-късно. Халфът Оскар Ромеро нахлу в наказателното поле и със силен диагонален удар не остави шанс на вратаря Родригес.

Милито изгледа мача от трибуните, след като получи червен картон в последния двубой от редовния сезон срещу Естудиантес (2:1), и беше наказан за един мач.

Любопитното е, че тези два отбора са най-големите съперници един за друг, тъй като са от едно и също предградие на Буенос Айрес - Авеланеда, като стадионите им са само на 300 метра един от друг. Другата неделя те ще се срещнат в реванш на стадион Силиндро.

Победителят от този плейоф ще се присъедини към Ривър Плейт, шампионите от Бока Хуниорс, Сан Лоренсо, Росарио Сентрал и Уракан в най-престижния клубен турнир в Южна Америка за следващия сезон.

"Исках да видя какво е да смълчиш публиката на домакините, защото до момента тук не ми се беше случвало. Но аз вярвах, че ще се справим на този труден стадион. Сега остава да затвърдим победата като домакини", коментира Густаво Боу след края на срещата.

Изиграха се и първите мачове в плейофите за място в турнира Копа Судамерикана, където Аржентина има 6 квоти. Ланус победи Химнасия (Ла Плата) с 1:0, а Банфилд се наложи с 3:2 като гост над новака Алдосиви. В другите два мача гостите постигнаха победи с по 1:0 - Естудиантес над Олимпо и Белграно над Колон (Санта Фе). Реваншите са другата седмица.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)