Анди Мъри и Александър Долгополов ще играят на финала в Бризбейн

Анди Мъри и Александър Долгополов ще играят на финала в Бризбейн

Двама отстраниха съответно Бърнард Томич и Жил Симон

Анди Мъри и Александър Долгополов ще играят на финала на турнира по тенис за мъже в Бризбейн, след като елиминираха съответно Бърнард Томич и Жил Симон.

 

Мъри, за когото вече се грижи като треньор легендата Иван Лендъл, ще играе за своята 22-а титла на сингъл. Той елиминира австралийския тийнееджър Томич с 6:3, 6:2. Украинецът Долгополов, който е поставен под номер 3 в схемата на турнира, отстрани Жил Симон (Франция), номер 2, с 6:3, 6:4.

Мъри е амбициран де прекъсне черната серия за британците, които не са печелили Откритото първенство на Австралия от 1936-а година насам. Именно затова той назначи и Лендъл- осемкратен победител в Големия шлем, за свой треньор. Иначе 24-годишният шотландец има два загубени финала в Мелбърн, както и общо три във всички турнири от Големия шлем.
 
 
Той започна седмицата в доста лежерно темпо, като загуби два сета в първите си два мача тук, като това беше допълнено с отварянето на някои стари травми и болки в ахилеса. След това обаче на четвъртфинала буквално отнесе Маркос Багдатис, както и сега на полуфинала Томич.
 
 
"Днес съм доволен от играта си. Сервирах много добре, което е много важно в мачове от последната фаза на всеки един турнир, обясни Мъри, който реализира общо 13 аса днес. Но има едно нещо, което трябва да подобря и това е движението по корта.
 
 
За Долгополов пък участието на финал е първо, след като отстрани Жил Симон. 23-годишният украинец искаше масаж на слабините по средата на втория сет, след като получи болки в горната част на дясното бедро. Той обаче завърши победно мача и продължана успешната за него 2011-а година.
 
Долгополов приключи миналия сезон като номер 15 в ранглистата и стана първият представител на бившата съветска република, попаднал в топ 20 след Андрей Медведев от 1995-а година. Иначе има два мача срещу Мъри, в които не може да се похвали с успех.
Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.