Фулъм разпиля Чарлтън, Демпси блесна с хеттрик

Момчетата на Мартин Йол спечелиха лондонското дерби с 4:0

Американският национал Клинт Демпси вкара три гола за категоричния успех на Фулъм над Чарлтън с 4:0 в мач от третия кръг на английската ФА Къп.

Роденият в Тексас офанзивен футболист откри резултата още в осмата минута, а точно след изтичането на първия час игра удвои преднината на своите след хубава комбинация с Брайън Руиз и подобаващ завършващ удар.

Точно 20 минути по-късно дошлият това лято от Твенте стрелец пък бе фаулиран в наказателното поле на Чарлтън и това даде шанс на Демпси да реализира хеттрик.

Той без да се замисли го оползотвори. Крайното 4:0 пък бе оформено от появилия се като резерва Деймиън Дъф, който излезе на терена на „Креъйвън Котидж” в 59-ата минута, а в 87-ата се разписа след рикошет.

Така Фулъм спечели лондонското дерби с Чарлтън, което се състоя за първи път в последните пет години и си осигури участие в четвъртия кръг на най-старата клубна футболна надпревара.