Левски с трета поредна загуба в НБЛ, падна и от Рилски спортист

Тимът от Самоков спечели домакинството си със 76:65

Рилски спортист спечели домакинството си на Левски със 76:65 в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига. Тимът от Самоков направи отлична първа част, а в началото на втората четвърт поведе с 24:11.

След серия от 11:2 за три минути Левски стигна до 22:26, но до почивката Рилски спортист отново увеличи аванса си до 40:33.

След нова серия от 11:2 точки "сините" успяха да поведат за първи път в мача при 48:47 малко след средата на третата част. Двубоят продължи с честа смяна на водачеството, а 4 минути преди сирената Левски взе аванс от 65:61.

До края обаче възпитаниците на Константин Папазов допуснаха много грешки и не успяха да реализират нито една точка.

В същото време домакините направиха серия от 15 безответни точки, което донесе успеха и утвърди тима на третото място в подреждането с 21 точки. Левски пък е втори с 23 точки, след като записа трета поредна загуба.

За Рилски спортист най-резултатен с 15 точки бе Бранко Миркович, а Филип Вукосавлевич добави 13. За Левски Аарън Харпър реализира 15 точки и направи 7 борби.

Във Варна Черно море надделя трудно с 88:84 над Спартак (Плевен) и записа седма победа от началото на сезона. До почивката домакините имаха солиден аванс, на моменти водеха с 15 точки, но в третата четвърт гостите стопиха пасива си.

Все пак, благодарение най-вече на силната игра на Сашо Янев, "моряците" успяха да победят. Младият национал завърши с дабъл-дабъл - 26 точки и 11 борби. Николай Колев добави 14, а Симеон Илиев 13. За гостите от Плевен най-резултатни с по 15 точки бяха Станислав Славейков и Илия Станков.