Черно море пречупи трудно Спартак (Плевен)

Домакините водеха в резултата почти през цялото време, но в последната част бяха на път да изпуснат победата

Отборът на Черно море спечели много трудно домакинската среща от 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство срещу Спартак Плевен с 88:84.

Домакините водеха в резултата почти през цялото време, но в последната част бяха на път да изпуснат победата, след като 5 минути преди края позволиха на Спартак да поведе за първи път в срещата.

Все пак Черно море успя да спечели, благодарение на подкрепата на публиката си и отличната игра на капитана си Александър Янев, който завърши с "дабъл-дабъл" - 26 точки и 11 борби.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, но след равенство при 3:3 след четири минути игра домакините поведоха със 7 точки при 11:4.

Младите играчи на Черно море продължиха да трупат преднина, която след тройка на Александър Янев малко повече от две минути преди края на частта достигна до 11 точки - 21:10.

Първата четвърт бе спечелена от домакините с 24:18. През втората част отново домакините бяха доминиращият отбор. След малко повече от пет минути игра чрез поредна тройка на Александър Янев Черно море поведе с 15 точки при 40:25.

С тройка на Илия Станков от Спартак със сирената в края на втората част бе оформен резултатът на полувремето - 47:38 за черно море.

Третата част започна равностойно и играта вървеше кош за кош. След няколко неуспешни атаки на черно море обаче след около четири минути и половина игра гостите намалиха изоставането си на само 5точки - 53:48.

Минута преди края на третата част гостите успяха да изравнят резултата при 61 равни, но преди последната решаваща четвърт изоставаха с 6 точки - 66:61 за Черно море.

След малко повече от две минути игра през последната част чрез тройка на Веселин Георгиев Спартак изравни резултата при 69:69.

Секунди преди средата на последната част гостите отново чрез тройка на Веселин Георгиев поведоха за първи път в срещата при 76:74 за Спартак.

Три минути преди края домакините изравниха при 78:78 и поведоха с 4 точки при 82:78. Домакините, подкрепяни от публиката си успяха да попдържат аванса си и да спечелят мача с 88:84.