Сити, Евертън и Стоук са полуфиналисти в Купата на лигата (ВИДЕО)

„Гражданите” отнесоха Хъл Сити, „карамелите” се наложиха над Мидълзбро, а „грънчарите” отказаха Шефлид Уензди

Евертън се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата. Тимът, воден от мениджъра Роберто Мартинес, победи като гост Мидълзбро с 2:0. Двата отбора изиграха открит и динамичен двубой, като интересните положения не липсваха пред двете врати.

Първата възможност в двубоя беше за домакините. В 17-ата минута Стюарт Даунинг отправи опасен удар от пряк свободен, но стражът на „карамелите” Роблес се намеси стабилно и изби.

След три минути резултатът бе открит. Тогава Жерар Деулофеу направи страхотен ред, като пое топката от средата на терена, финтира няколко бранители и от границата на наказателното поле отправи страхотен удар.

Лукаку в 28-ата минута покачи на 2:0. Деулофеу бе намерен по великолепен начин от Рос Баркли, след което първият голмайстор направи поредица от финтове, навлезе в наказателното поле и прати топката точна на главата на белгиеца, който прати неспасяемо в горния десен ъгъл.

Манчестър Сити също продължава напред в надпреварата. „Гражданите” се наложиха с категоричното  4:1 на стадион „Етихад” над Хъл Сити.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута на срещата. Тогава Кевин Де Бройне шутира силно, топката се отби от гредата и попадна в краката на Вилфлед Бони, който от близко разстояние не сгреши.

Останалите два гола паднаха в заключителните минути на двубоя. Келечи Ихеаначо и Де Бройне оформиха класическата преднина за тима на Мануел Пелегрини. Три минути преди края на редовното време отново белгийският национал се разписа . Той вкара красив гол от пряк свободен, след като топката бе заложена на границата на наказателното поле.

Крайното 4:1 оформи Андрю Робъртсън в добавеното време.

Другият отбор, който се класира за полуфиналите в турнира, също е от Висшата лига. Стоук Сити победи с 2:0 на „Британия стейдиъм” Шефилд Уензди. Голмайстори за „грънчарите” станаха Ибрахим Афелай, който се разписа през първото полувреме след техничен удар с левия крак, и Фил Бардзли след плътен удар по земя.

Саутхемптън - Ливърпул

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини