Шампионките от Нефтохимик (Бургас) победиха като домакини Берое 07 (Стара Загора)

Дунав (Русе) се наложи над Левски в София

Шампионът Нефтохимик (Бургас) победи като домакин Берое 07 (Стара Загора) с 91:79 (18:17, 31:20, 21:13, 21:29) точки в дербито на 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Баскетболистите водени от Петко Маринов имаха превъзходство през целия мач и логично стигнаха до успеха.
Най-голямата разлика в мача бе 22 точки за Нефтохимик - 76:54 в началото на последната част.

В класирането Нефтохимик е на второ място с 10 победи и 3 загуби, а Берое на трета позиция със 7 победи и 6 загуби.

За победителните най-полезни бяха Екатерина Дорогобузова с 31 точки, по 16 точки добавиха Мария Желязкова и Анна Соколан.

За Берое Зоя Станоева записа 30 точки и 11 борби, Деляна Коева се отличи с 18 точки, а със 17 - Ралица Нанева.

В София лидерът в класирането Дунав (Русе) победи Левски с 63:59 (19:19, 15:12, 13:17, 16:11) точки в оспорван мач, който бе решен в последните 10 минути.

Срещата бе равностойна до 32-ата минута, след което гостенките стигнаха до успеха.

Баскетболистките на Левски не успяха да отбележат кош повече от четири минути, а възпитаничките на Георги Божков направиха серия от 8:0 и поведоха с 55:68 шест минути преди сирената.

Малко по-късно преднината на Дунав достигна 11 точки - 61:50 и до края състезателките от Русе не изпуснаха водачеството си в резултата. Дунав е начело в класирането с 12 победи и 1 загуба.

Левски е на четвърто място с 6 победи и 7 загуби. За Дунав най-полезна бе Ейдриън Джонсън с 26 точки и 11 борби.

За Левски се отличиха Хуанита Уорд с 24 точки, 20 точки добави Петя Джамбазка.

В момента в последния мач от кръга Рилски спортист (Самоков) е домакин на Славия.