Валенсия отмъкна точка от „Ел Мадригал” в края (видео)

„Прилепите” завършиха наравно 2:2 с Виляреал

Отборът на Валенсия спечели ценна точка в борбата си за 3-то място, след като тази вечер завърши наравно 2:2 с тима на Виляреал. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал” и бе от програмата на 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с очакван натиск на „жълтата подводница” и неточни удари на Кани и Марко Рубен.

Така дойде 14-ата минута,  когато Нилмар намери Рубен в пеналта на гостите, а последният с десния крак даде преднина на Виляреал.

Натискът на домакините продължи и след този гол и в 18-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Гонсало засече с глава отблизо центриране на Борха Валеро.

Виляреал обаче отстъпи инициативата след този гол и се прибра в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

От това се възползваха гостите, които се върнаха в мача в 40-ата минута, когато Фегули засече с глава центриране от корнер на Мигел.

Втората част стартира с неточни шутове на Солдадо и Фегули, както и две хубави спасявания на Алвеш след удари на Кани и Борха Валеро.

Гостите от Валенсия все пак успяха да стигнат до изравняване на резултата в 88-ата минута, когато бранител на домакините подари топката на Адурис, който с удар от границата на наказателното поле я прати в долния ляв ъгъл на Лопес за крайното 2:2.

След хикса „жълтата подводница” се намира на 18-о място във временното класиране с актив от 16 точки, на 1 от спасителния бряг. Гостите от Валенсия пък са 3-и с 34 пункта, на 4 пред 4-ия Леванте.