Италианка взе първа победа за Световната купа

Италианка взе първа победа за Световната купа

Доротеа Вирер спечели първия индивидуален старт от новия сезон

Италианката Доротеа Вирер спечели първия индивидуален старт от новия сезон на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостершунд. Вирер победи в индивидуалната дисциплина на 15 км, след като повали всичките 20 мишени и измина дистанцията за 42.17,0 минути.

25-годишната италианка записа първа победа за Световната купа в кариерата си. Втора завърши Мари Дорен Абер на 14.1 секунди с две грешки в стрелбата. Трета се нареди Олена Пидхрушна от Украйна, която също беше без пропуск на огневия рубеж и с пасив от 37.8 секунди след победителката.

Три българки участваха в надпреварата. Емилия Йорданова е 68-а с три грешки и пасив от 7:04.5 минути, Десислава Стоянова завърши 70-а с пет грешки в стрелбата и на 7:16.5 минути, а Стефани Попова е 94-а с шест пропуснати мишени и на 10:16.4 минути зад Вирер. Трикратната олимпийска шампионка и носителка на Световната купа Даря Домрачова (Украйна) пропуска сезон 2015/16, тъй като страда от мононуклеоза. В състезанието днес стартираха 102 биатлонистки. Световната купа продължава в събота със спринтовете на 10 км за мъже и 7.5 км за жени.

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.