Майорка разгроми Реал Сосиедад и се класира за четвъртфиналите (видео)

Отборът на Майорка постигна убедителна победа с 6:1 срещу Реал Сосиедад в мач от петия кръг на турнира за Купата на Краля

Майорка се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля, след като се наложи с 6:1 като домакин на Реал Сосиедад в мача реванш от осминафиналната фаза на надпреварата. Първият двубой между двата тима бе завършил при резултат 2:0 в полза на Сосиедад, но след днешния си успех Майорка все пак преодоля тази фаза на турнира и ще играе на четвъртфиналите.

Двубоят на „Оно Естади” не започна по най-добрия за домакините, които губеха с 0:1 след гол на Ифран в 16-ата минута. Така Реал Сосиедад поведе, а в 34-ата Кастро все пак възстанови равенството. Последваха три нови бързи гола за Майорка – Хемад (36’) направи резултата 2:1, Нунес (38’) покачи преднината на домакините на два гола, а Кастро (40’) направи резултата 4:1.

През второто полувреме Майорка продължи да търси нови попадения и достигна до още две – Алфаро се разписа в 53-ата минута за 5:1, а Хемад отбеляза шести гол в мача за домакините, точно когато изтичаше час игра от началото на срещата.

Така Майорка се добра до убедителен успех с 6:1 и след победа с общ резултат 6:3 от двата мача с Реал Сосиедад ще играе на четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля.

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)