Лацио се измъчи с Верона - 3:2

Лацио се измъчи с Верона - 3:2

Ернанес класира Лацио на полуфинал за Купата на Италия с гол в продължението на редовното време

Лацио се измъчи с втородивизионния Верона, но с гол в последната минута на бразилеца Ернанес се класира за 1/4 финалите за Купата на Италия. „Орлите” поведоха с 2:0, но се отпуснаха и позволиха съперника да направи подвиг за 2:2, ала в крайна сметка взеха своето в добавеното време за 3:2.

Еди Рея заложи на Ернанес като плеймейкър зад дуото Роки – Сисе и в това трио не спря да тормози гостите на „Олимпико”.

В началото Сисе и Роки бяха много активни и създадоха чисто положение за Каванда, но белгийският бранител с глава стреля над вратата на Верона.

Верона играеше на контри, а отзад стоеше компактно . Точно когато изглеждаше, че гостите ще се оттеглят на почивка при 0:0, Лацио нанесе първия удар. Миг невнимание и Диас от няколко метра прониза вратаря Рафел за 1:0 минута преди края на първата част.

Второто полувреме разкри атакуващия потенциал на двата състава. Хубаво двойно подаване откри шанс пред Роки, който стреля, защитникът Пулиезе се намеси, топката рикошира в него и прехвърли Рафаел за 2:0.

След това попадение Лацио сякаш спря да играе. Верона това и чакаше. Беретони намали с глава на 2:1 след асистенция на Пулиезе в 61-ата минута, а резервата Марко Д’Алесандро се разписа в 74-ата, само 8 след появата си на „Олимпико”, и възстанови паритета – 2:2.

Последва събуждане на играчите в светлосиньо, които не желаеха мачът да влиза в продължения. Това изглеждаше неизбежно до първата минута на добавеното време, когато Ернанес намери начин от пряк свободен удар от границата на наказателното поле да мушне топката в мрежата на Верона за 3:2, хвърляйки в екстаз тифозите в Рим.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон