Мартен Фуркад с първа победа за сезона

Мартен Фуркад с първа победа за сезона

Краси Анев завърши 20-и, а Илиев - 21-и

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) записа първа победа за новия сезон, след като триумфира в спринта на 10 км на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Състезанието се проведе при силен вятър, който затрудни биатлонистите при стрелбата. Единствено Макс Дейвис от Канада, който завърши 10-и, повали всичките 10 мишени от 103-а завършили.

Фуркад направи по една грешка в двете стрелби и измина дистанцията за 24:02.0 минути.

На второ място с една наказателна обиколка завърши Арнд Пайфер (Германия), който финишира на 51.6 секунди след победителя.

Норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален, който спечели индивидуалната дисциплина на 20 км в сряда, остана трети на 55.2 секунди с два пропуска на огневия рубеж.

 
От българите с най-предно класиране е Красимир Анев. Той завъртя 3 наказателни обиколки и завърши на 20-та позиция на 2:09,2 минути след Фуркад.
 
21-и в класирането е Владимир Илиев с 4 пропуска и с пасив от 2:09.8 минути.
Антон Синапов пропусна две мишени и финишира на 46-и на 2:46.8 минути. Михаил Клечоров е на 99-а позиция в крайното класиране с шест грешки в стрелбата.
 
В класирането за Световната купа след два старта от началото на сезона води Оле Ейнар Бьорндален със 108 точки, пред Куентин Фийон Майе (Франция) с 86 точки и Мартен Фуркад с 80 точки. Анев е 36-и с 21 точки, а Илиев - 38-и с 20 точки. Спринтът на 7.5 км за жени е по-късно днес.
Страхотен Зографски 6-и във Висла

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети

Владимир Илиев 17-и на СК по биатлон

Норвежкият биатлонист Йохан-Олав Ботн спечели спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд, валиден за Световната купа.

Зографски 11-r на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието