Вожняцки падна и даде шанс на Квитова да стане номер едно (снимки)

Вожняцки падна и даде шанс на Квитова да стане номер едно (снимки)

Това ще се случи, ако Квитова спечели титлата от турнира в Сидни

Водачката в схемата Каролине Возняцки (Дания) отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Сидни с награден фонд 637 000 долара. Датчанката загуби от седмата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 6:3, 5:7, 2:6 след 2:38 часа.

 

Загубата на Возняцки дава шансове да шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) да оглави световната ранглиста в женския тенис в понеделник преди началото на Откритото първенство на Австралия. Това ще се случи, ако Квитова спечели титлата от турнира в Сидни.

 

За Радванска това е първа победа в кариерата над световната номер 1.

„Беше страхотен мач за мен. Имах проблеми във втория сет, но съм щастлива, че накрая спечелих", заяви полякинята.

 

През третия сет Возняцки поиска медицинска помощ и лявата й китка бе бинтована. Това се случва пет дни преди началото на първия за годината турнир от Големия Шлем.

Каролине Возняцки сервираше за победата при 5:4 във втория сет, който загуби с 5:7. След контузията си тя успя да спечели само два гейма в решителната трета част на мача.

 

Втората в схемата Петра Квитова победи Даниела Хантухова (Словакия) с 6:0, 6:4 за 63 минути.

В спор за място на финала чехкинята ще срещне китайката На Ли, която се справи с Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:2, 7:6 (7:3). На Ли е шампионка в турнира за миналата година и номер 4 в схемата. За полуфиналите се класира още Виктория Азаренка (Беларус), която се наложи над Марион Бартоли (Франция) със 7:5, 6:4.

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч

Ива Иванов загуби финал в Монастир

Вероника Фалковска спечели турнира в Тунис