Латиногероят Йонов свирил под друго име контролата Вердер - АЗ Алкмаар

В пореден скандал се забърка бившият вече пловдивски рефер

В пореден скандал се забърка бившият вече пловдивски рефер Лъчезар Йонов. Той ръководил контролата Вердер – АЗ Алкмаар (2:1) под фалшиво име. Арбитърът, на когото преди година бяха отнети съдийските права, се представил като Райчо Райчев от Сливен, пише сайтът на Асоциацията на съдиите по футбол в България. И така

с чужда самоличност Лъчезар Йонов и асистентите му – Емил Митев и Петър Тарълов

извели двата отбора на един от терените в турския курорт Белек. Тримата, които са извадени от всички съдийски ранглисти в България, позират гордо от фоторепортажите в сайтовете на Вердер и АЗ Алкмаар (на снимките), като са махнали емблемите на БФС от екипите си. Същата тройка се прочу миналата година, когато бяха разкрити как са пътували до Южна Америка, за да ръководят срещи в Аржентина и Венецуела. Именно това беше причината да бъдат наказани завинаги – Йонов беше в ръководещ съдия в „Б“ група, а Митев и Тарълов – асистенти в „А“ група.

Не е ясно сега по какъв начин Лъчезар Йонов и съгражданите му са получили наряд за толкова престижна контрола на турска земя. Недоумение след мача изразиха и от двата отбора, след като Йонов дал 10 минути продължение на мача, без да има причина. Още на 4-ата минута и от двете скамейки започнали да подканят рефера да свири края на двубоя, в 97-ата минута вратарят на холандците също изразил недоумение, въпреки че отборът му имал шансове да изравни. И така до 100-ата минута. А треньорът на Вердер Томас Шааф иронично подхвърлил, че се чудел дали българинът може да продължи мача до закуската утре.

Най-учуден от цялата ситуация е…Райчо Райчев (на снимката вдясно)

Сливенският рефер останал втрещен като прочел какви ги е вършил в Турция. „Не съм мърдал от Сливен и това лесно може да се провери. Няма да оставя нещата така. Злоупотребили са с името ми и това не е случайно. Името ми фигурира в ранглистата на „Б“ група, въпреки че през есента не съм ръководил мачове, тъй като бях контузен. Много е подло това, което са направили, възмутен съм“, заяви пред bgreferee.org Райчев.

През лятото всички съдии от професионалния футбол подписаха декларации, че няма да ръководят никакви срещи без знанието на Съдийската комисия на БФС.
НА ЖИВО: Пирин - Етър (СЪСТАВИ)

Сблъсъкът в Благоевград започва в 14:00ч.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд