Фъргюсън очаква повече от Уейн Рууни

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън разкри, че очаква повече от Уейн Рууни, който вчера пропусна да реализира попадение от дузпа при победата на „червените дяволи” с 3:0 срещу Болтън.

Нападателят получи възможност да се разпише от бялата точка в минутите около средата на първата част, но ударът му в десния ъгъл на вратата на съперника бе отразен от стража на Болтън Адам Богдан. Въпреки това, Рууни асистира за два от головете при вчерашния успех.

Бившият футболист на Евертън вкара и два гола срещу Манчестър Сити през миналата седмица. Тогава тимът от „Олд Трафорд” спечели на „Етихад Стейдиъм” с 3:2, но въпреки че призна, че Рууни е имал своите моменти срещу Болтън, сър Алекс Фъргюсън е категоричен, че нападателят може да се справя и по-добре.

„Уейн имаше своите моменти, но може да се справя по-добре. Мисля, че пропускът от бялата точка може би малко го разстрои”, коментира Фъргюсън.

Успехът срещу Болтън осигури нови три точки на Манчестър Юнайтед и „червените дяволи” вече имат 48, с колкото е и Манчестър Сити. „Гражданите” обаче са с мач по-малко от тима на Алекс Фъргюсън – в понеделник водените от Роберто Манчини футболисти гостуват на Уигън.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)